Nadmorskie domy w Hiszpanii

Hiszpania to ciepłe morze – Costa Brava, Costa Dorada, Costa Calidad i Costa Blanca to chyba najpiękniejsze wybrzeża całej Europy. Wielu z nas marzy o tym, by do ciepłych krajów wyjeżdżać częściej, niż tylko na tygodniowy urlop. Wygodną i niedrogą alternatywą dla biur podróży będzie dla wielu z nas zakup nadmorskiej nieruchomości w Hiszpanii. Domy w Hiszpanii nie są drogie, zwłaszcza, że możemy kupić je jako współwłasność (z przyjaciółmi lube rodziną) a także odnajmować w tych częściach roku, kiedy sami z nich nie korzystamy.

Najbardziej atrakcyjne lokalizacje domów i apartamentów w nadmorskiej części Hiszpanii to okolice wielkich miast (Barcelona, Walencja, Malaga), okolice Kadyksu (bliskość Sewilli), a także Baleary (Majorka). Właśnie tam znajdują się luksusowe wille, często projektowane przez znanych architektów. Barcelona i Walencja to jednak także zwykłe, ładne domy, na które stać przecież każdego Hiszpana. Jeśli zależy nam na bliskości dużego miasta, nie zawsze musimy bać się wielkich kosztów. Hiszpańskie wybrzeże Morza Śródziemnego jest długie – ci, którzy marzą o miejscu oddalonym i cichym, także łatwo zrealizują swoje marzenie. Dobrym wyborem może być również dom nieco oddalony od morza, np. w Górach Betyckich (rejon miasta Grenada), gdzie Morze Śródziemne widać z odległości wielu kilometrów.

Nie tylko Morze Śródziemne

Domy na sprzedaż Hiszpania nad morzem to nie tylko Morze Śródziemne. Piękne jest także północne, atlantyckie wybrzeże Hiszpanii. Niektórych nuży monotonia spalonej słońcem przyrody. Północ Hiszpanii jest równie ciepła, jak południowa Francja, a jej góry porośnięte są zieloną, soczystą roślinnością. Zakup domu w okolicach Bilbao, Santander czy Santiago de Compostela to nie mniej interesujący wybór, niż dom koło Barcelony.

Interesujący jest także odcinek wybrzeża oceanu pomiędzy granicą portugalską a Gibraltarem. Tamtejszy klimat jest identyczny, jak na słonecznym wybrzeżu południowej Portugalii (Lagos, Faro). Rzadko wybieraną, ale ciekawą alternatywą jest także dom w śródziemnomorskiej Ceucie. Hiszpańska część Afryki graniczy z Marokiem, w którym wszelkie produkty żywnościowe są bardzo tanie. Samo Maroko jest krajem fascynującym i tanim, a przy tym łatwo dostępnym z Ceuty – koszty życia codziennego będą więc mniejsze, niż w Polsce.

Częścią Afryki są także należące do Hiszpanii Wyspy Kanaryjskie. Znane są większości Polaków, nie trzeba więc tu wychwalać ich piękna. Co ciekawe, domy na Wyspach Kanaryjskich nie są wcale drogie – zwłaszcza na tych mniejszych,mniej zatłoczonych, jak El Hierro czy Lanzarote.

Obraz Public Co z Pixabay